Registruok matavimą – gauk nuolaidą

Langai. Specialistų žodis (žurnalas "Sodo spalvos")

2012-01-16

Kalbėjosi Violeta Gražutienė

Šaltinis: žurnalas "Sodo spalvos" Nr. 1 (181), 2011 12 mėn.

 

Prisimenu senus aliejiniais dažais dažytus langus. Kokybiški, meistriškai iš gerai išdžiūvusios medienos pagaminti, jie ir gerai užsidarydavo, ir plyšių nelikdavo. Toks buvo vaikų kambaryje. Kitur - klaiku prisiminti. Rudenį ar žiemai prasidėjus šalti oro gūsiai kedendavo užuolaidas, versdami nedelsiant imtis priemonių - popieriaus juostomis klijuoti nesandarius rėmus. Ir tada gyvenimas tapdavo gražesnis, tiksliau sakant, šiltesnis. Nuo drėgmės atsiknojęs popierius, nepamainomos šiltinamosios medžiagos (vatos) gniužulai - nepamirštamas vaizdas. Betgi norėjosi gyventi šilčiau. Pavasarį tą džiaugsmingai priklijuotą turtą puldavome lupti, skusti, mazgoti. Valydami saulės spindulių išryškintus nešvarumus su pavydu žvelgdavome į naujuosius kaimyno langus. Plastikiniai. Tviska, spindi, ir jokių kamšalų, klijavimo... O prisiminus, kad vasarą teks rėmus dažyti, silpnumas kojas pakirsdavo. „Tikriausiai kaimynė atsidžiaugti negali, - pamaniau kartą, - kas rytą juos glosto, šluosto." Neištvėriau, nuėjau į svečius. Ir kerai išsisklaidė. Kaimynė „glostė" langus ne iš meilės. Kas rytą jie būdavo „apsiverkę" - tiek rasodavo, kad vanduo upeliais žliaugdavo.

Apie šią ir kitas problemas, langų pasaulio naujoves ir pokyčius kalbame su specialistais.

Į klausimus atsako „Plaza langai" Rytų prekybos padalinio vadovas Saulius Jasiūnas ir rinkodaros vadovė Eglė Berezuckė.

Rinkoje esate jau 17 metų. Kaip pasikeitė langų gamybos technologijos?

Per įmonės veiklos laiką pasikeitė reikalavimai, keliami plastikiniams langams. Konkrečiai kalbant, statybos reglamente pateikiamos sumažintos langų pralaidumo normos. Dabar privalu rinkai siūlyti langus, kurių šilumos perdavimo koeficientas mažesnis nei anksčiau. Pirma šiluminės stiklo paketų charakteristikos buvo prastesnės. Laikui bėgant, sukurti ir jau įprasti stiklo paketai su šilumą sulaikančiais selektyviniais stiklais, populiarūs šilti trijų stiklų paketai. Keičiasi ir langų gamybos technologijos. Atsisakyta daug žmogaus darbo - jį pakeitė automatizuota technika. Tokiu būdu iki minimumo sumažinama klaidų tikimybė, o gamybos technologija itin efektyvi kaštų atžvilgiu.

Ar pasikeitė pirkėjas?

Tikrai taip, pirkėjas keitėsi, ypač per šiuos kelerius metus. Jis labai jautrus kainai. Vienas svarbiausių atrankos kriterijų - žema kaina. Prieš ją vartotojui nublanko kiti anksčiau buvę svarbūs produkto ir paslaugų aspektai: kokybė, sudedamosios gaminio medžiagos, įmonės patirtis ir patikimumas, kilmės šalis, garantiniai pardavėjo įsipareigojimai.

Tokie vartotojų elgsenos pokyčiai savaime aiškūs. Po ekonomikos nuosmukio nemažai namų ūkių vis dar susiduria su finansiniais sunkumais, sumenkusi perkamoji galia. Būtent todėl langų kaina yra labai svarbi ir vartotojas susigundo pigiausiu pasiūlymu, dažnai neįvertindamas rizikos, susijusios su prasta gaminio ir montavimo paslaugų kokybe. Dažniausiai toks sprendimas baigiasi liūdnai. Pirkėjas net nežinodamas įsigyja prastesnės kokybės, deklaruojamos kilmės neatitinkantį produktą, negauna pirkimą patvirtinančių dokumentų, suteikiama minimali garantija arba nėra apskritai jokios.

Ar mikroventiliacija atlieka tokias pačias funkcijas kaip orlaidė?

Mikroventiliacija ir orlaidė - ne tas pats. Mikroventiliacija atlieka tik lango išsandarinimo funkciją. Toks patalpų vėdinimas nėra efektyvus, nes šviežio oro tekėjimas labai lėtas, dėl to krenta patalpos temperatūra ir patiriama didelių šilumos nuostolių. PLAZA langų vertikalioji orlaidė vėdina efektyviai ir padeda būste palaikyti optimalų mikroklimatą.

Vertikaliųjų orlaidžių technologija nepaseno, nes paremta „nesenstančiais" fizikos dėsniais. Konstrukcija leidžia efektyviai pašalinti šiltesnį patalpų orą kartu su drėgme per viršutinę orlaidę ir pripildyti patalpą vėsesnio šviežio oro per apatinę orlaidę. Skirtingi oro srautai sklandžiai teka nesusidurdami. Vėdinant per orlaidės, juntama ir patalpos šilumos ekonomija - jos prarandama gerokai mažiau, nei plačiai pravėrus langą.

Kodėl rasoja langai?

Visos plastikinių langų jungtys labai sandarios, todėl užverti jie praleidžia mažai oro. Taigi patalpose (ypač virtuvėje) kaupiasi drėgmė ir koncentruojasi šalčiausiose konstrukcijų vietose: ant stiklo paketų kaip lašeliai ar kondensatas, o per didelius šalčius išilgai aliumininio rėmelio susidaro ledukas. Siekiant to išvengti, būtina mažinti drėgmę - reguliariai vėdinti (šis variantas papildomų išlaidų nereikalauja).

Jei rasojimo problema ypač aktuali, galima įtaisyti vėdinimo sistemą, kondicionierių arba drėgmės rinkimo prietaisus. Patalpoje santykinis drėgnis neturėtų viršyti 30 proc. Tai normalus mikroklimatas žmogui. Norėdami, kad ant vidinio paviršiaus nesikauptų drėgmė, stiklų neuždenkite, tuomet juos pasieks nuo radiatoriaus kylantis šilto oro srautas. Langų gamybai būtinai turi būti naudojami stiklo paketai su mažu šilumos perdavimo koeficientu, padengti šilumą atspindinčia (selektyvine) danga.

Vienintelis būdas apsaugoti langus nuo rasojimo, sienas nuo pelėsių - nuolat keisti orą patalpoje grynesniu. Pašalinti nemalonius kvapus ir drėgmę galima tik vėdinant patalpas. Rekomenduojame tai daryti bent keletą kartų per dieną, plačiai praveriant langus bent kelioms minutėms. (Citatos pabaiga.)


Atgal į naujienas

Yra skirtumas, kur užsisakyti langus

Kodėl rinktis Plaza langus:
Patirtis ir ilgaamžiškumas
Patirtis ir ilgaamžiškumas
Tada, kada reikia Jums

Greitas aptarnavimas

Kainos ir kokybės santykis

Puikus kainos ir kokybės santykis

10 metų garantinę priežiūrą

iki 10 metų

garantinė priežiūra

Viskas iš vienų rankų Jums patogioje vietoje

Patogumas - nuo matavimo iki montavimo

Dirbame visoje Lietuvoje

Mūsų bičiuliai: Grindų laminatas - naturfloor.lt